Obchod s vínom - Vinotéka Bratislava | Hradská 78/B | E-Shop

KATEGÓRIE

Výrobcovia

NOVINKY


Ročník: -
Oblasť: -
Krajina: -
Objem: 0.23 L
Alkohol: - %

€25.90

Ročník: -
Oblasť: -
Krajina: -
Objem: 1 L
Alkohol: - %

€5.90

Ročník: -
Oblasť: -
Krajina: -
Objem: 1 L
Alkohol: - %

€5.40

Ročník: -
Oblasť: -
Krajina: -
Objem: 0.5 L
Alkohol: - %

€3.90

- - -


Ročník: 2012
Oblasť: Malokarpatská vinohradnícka ob
Krajina: Slovensko
Objem: 0,75 L
Alkohol: 12,5 %

€6.00

Ročník: 2012
Oblasť: Malokarpatská Čachtice
Krajina: Slovensko
Objem: 0.75 L
Alkohol: 14 %

€14.36

Ročník: 2020
Oblasť: Südtirol Alto Adige
Krajina: Taliansko
Objem: 0.75 L
Alkohol: 13 %

€17.90

Ročník: 2014
Oblasť: Malokarpatská Hlohovec
Krajina: Slovensko
Objem: 0.75 L
Alkohol: 12.5 %

€12.20

Ročník: 2016
Oblasť: Rheingau
Krajina: Nemecko
Objem: 0.75 L
Alkohol: 13 %

€45.90

Ročník: 2018
Oblasť: Južnoslovenská
Krajina: Slovensko
Objem: 0.75 L
Alkohol: 14.5 %

€24.90

Ročník: 2013
Oblasť: Pfalz
Krajina: Nemecko
Objem: 0.75 L
Alkohol: 12 %

€21.00

Ročník: 2017
Oblasť: Chablis Burgundsko
Krajina: Francúzsko
Objem: 0,75 L
Alkohol: 13 %

€22.90
 

Vinárstvo Mrva & Stanko získalo zlatú medailu na súťaži SAKURA Awards 2017

 Email Tlač PDF

Sakura Awards Mrva StankoUž po štvrtý krát sa konala v Japonskom Tokiu medzinárodný výstava vín SAKURA Japan Women’s Wine Awards na ktorej hodnotia vína výhradne dámy pod vedením skúsenej japonskej somelierky Yumi Tanabe. Súťaž prebiehala v dňoch od 28. januára do 1. februára 2017.

Na štvrtom ročníku sa zúčastnilo rekordných 4212 vzoriek z 37 krajín celého sveta. Tramín červený, ročník 2015 z Čachtíc získal veľkú zlatú medailuDouble Gold.

Vínam ktorým sa podarilo získať veľkú zlatú medailu, budú ďalej bojovať o najvyššie ocenenie výstavy – Diamond Trophy. Ocenenie získa 30 najlepších vín a výsledky budú vyhlásené 7. marca na ceremónii FOODEX 2017.

Držte palce slovenským vínam.

 

Ochutnávka vín Mavín - Martin Pomfy | IN MEDIO Bratislava | štvrtok 16. 2. 2017

 Email Tlač PDF

Degustácia - ochutnávka MAVÍN - Martin PomfyPozývame Vás na degustačný večer vinárstva MAVÍN-Martin Pomfy

Štvrtok | 16.2.2017 | 18:00 | IN MEDIO Wine & Deli | Hradská 78/B | Bratislava

Ochutnajte výnimočné vína Martina Pomfyho. Zarezervujte si miesto ešte dnes na tel: 02 4552 3547 .

Rezervácie: Táto emailová adresa je chránená pred spambotmi, aby ste ju videli, povolte JavaScript | www.obchodsvinom.sk
Vstupné 15,90 € s DPH zahŕňa vzorky vín a malé občerstvenie.
Počet miest je obmedzený
dess code: casual

 

Poznáme najlepšie vína Čiech a Moravy - Salón Vín České Republiky 2017

 Email Tlač PDF

SALON VINSalon vín České republiky predstavuje sto najlepších moravských a českých vín pre rok 2017. Tieto vína uspeli v konkurencii 2020 moravských a českých vín od 157 vinárov a vinárskych firem. Nejlepšia stovka ocenená Zlatou medailou Salonu vín bude od 4. februára 2017 do polovice decembra prezentovaná tradične v rovnomennej degustačnej expozícii v historickej pivnici valtického zámku.

Nejvyššie ocenenie medzi bielymi suchými a polosuchými vínami bylo udelené vínu Ryzlink vlašský 2015, pozdní sběr, řady Collection 1508 Reservé zo Zámeckého vinárstva Bzenec. Víno sa zároveň stalo absolutnym Šampiónom tohtoročného ročníku Salonu vín ČR.

Okrem absolutneho Šampióna a nejlepšej stovky vín rozhodli porotci aj o víťazoch jednotlivých kategórií:

V kategórii červených suchých a polosuchých vín uspelo Rulandské modré barrique 2013, výběr z hroznů z vinárstva Štěpán Maňák.

V kategórii bielych polosladkých vín porota najvyššie hodnotila Ryzlink vlašský botrytický sběr 2015, výběr z hroznů zo spoločnosti Kamil Prokeš s.r.o.

V kategórii ružových vín a klaretov uspel Cabernet Sauvignon rosé 2015, pozdní sběr z vinárstva Víno Botur – Ing. Luděk Botur.

Ako najlepší v kategórii bielych sladkých vín porota ocenila Veltlínské zelené 2013, výběr z cibéb zo Střední vinařské školy Valtice.

V kategórii akostních šumivých vín si nejvyššie ocenenie zasloúžilo víno Chateau Bzenec brut 2013, akostné šumivé víno ze společnosti BOHEMIA SEKT s.r.o.

Cenu za nejlepšiu kolekci vín si rovnako ako v minulom roku odnesla spoločnosť VINSELEKT MICHLOVSKÝ, a.s.

Kompletné výsledky nájete vo formáte xlsx na LINK-u

zdroj a foto: Salon vin ČR

 

12 svetových káv, ktoré u nás musíte ochutnať v roku 2017

 Email Tlač PDF

kava coffee inmedio kaviarenKáva sa spája s pohodou, relaxom či povzbudením. Tak tomu je už po stáročia, tak prečo nezačať s ochutnávaním jednotlivých druhov svetových káv. Každý mesiac môžete zažiť rozmanité vône a chute kávy z inej časti sveta. Vyberte si u nás kávu a začnite s degustáciou už dnes.

BOLÍVIA, bio fairtrade
V Bolívii bolo zvykom pestovať kávu na vidieckych farmách ako ozdobné živé ploty. Až v 50 rokoch 20 storočia sa v Bolívii začali cieľavedome venovať produkcii kávy. Táto bio káva sa pestuje vo vysokých nadmorských výškach, je ručne zbieraná a až umyté a vysušené zrná Arabiky sa vyvážajú. Káva má plnú bohatú chuť bez kyslosti so sklonom k horkosti.

ETIÓPIA Crown, bio fairtrade
Na začiatku pestovania kávy bola Etiópia. Meno káva je odvodené od etiópskej provincie Kaffa. Ešte dnes tam mnohé kávovníky rastú divoko. Vysokohorská provincia Sidamo (1950 m nad morom ) je posiata malými poľnohospodármi, ktorí pestujú len odrodu Arabica. Rovnako ako vo všetkých krajinách kávy, aj Etiópia ponúka rôzne úrovne kvality. Káva pochádza z ekologického poľnohospodárstva, má veľké telo s korenistou až vínovou dochuťou.

MEXIKO HG Onyx, bio fairtrade
Mexiko je ôsmy najväčší producent kávy na svete, pestuje hlavne odrodu Arabica Typica a Catuai a to prevažne na juhu krajiny. Väčšinu kávy dodávajú malí roľníci, Veľké plantáže sú tu zriedkavosťou. Táto káva pochádza z ekologického pestovania s certifikátom Fairtrade z oblastl Chiapas v oblasti Soconusco. Proces spracovania - káva sa po vypratí prírodne suší na slnku. Táto káva má stredne plnú chuť horkej čokolády , s príjemnou karamelovou dochuťou.

COLUMBIA Supremo
Najväčši svetový výrobca akostnej kávy - hodvábnej a aromatickej, silnej a s neporovnateľnej chuti. Oblasti, v ktorých sa káva pestuje, sa rozprestierajú medzi výbežkami Ánd, kde je mierne a vlhké podnebie. Columbia Supremo má väčšie zrná, je aromatická, ovocná, ľahko oriešková a má dobrú chuťovú plnosť. Je to jedna z najlepšie vyvážených káv a zároveň káva, ktorú možno piť v akomkoľvek dennom čase.

INDIA Monsoned, Malabar
Väčšina kávy v Indii sa pestuje na plantážach v nadmorskej výške 600 až 1800 metrov. Najkvalitnejšie druhy sa z krajiny vyvážajú, kým ostatná káva na stále stúpajúcu domácu spotrebu sa dováža. V Indii bol zavedený postup zvaný monsooning. Káva India Malabar má mäkkú plnú chuť, bez kyslosti a výraznú arómu.

BRAZÍLIA Santos
Káva z najdôležitejšej pestovateľskej krajiny sveta. Brazília sa právom nazýva gigant, či kráľ kávového trhu. V Brazílii rastú neuveriteľné 4 milióny kávovníkov. Táto kvalitná káva sa pestuje v oblasti Sul de Minas. Káva má zvyčajne nízku kyslosť, je charakteristicky mäkká, jemne horká s elegantným čokoládovýrn záverom. Zber kávy tu prebieha každý rok od mája do júla.

KUBA Torquino
Bolo by prekvapujúce, keby Kuba k svojim jemným cigarám neprodukovala aj vynikajúcu kávu. Najlepšou kubánskou kávou je Turquino alebo Turquino Extra, pričom týmto označením sa rozumie skôr stupeň kvality ako oblasť. Silné guľaté telo, chuť kakaa a perníku s intenzívnym chuťovým záverom. Perfektná káva, ktorá sa hodí aj k rumom a cigarám.

GUATEMALA Antiqua
Vysoká poIoha a sopečná pôda robia perfektné podmienky pre rastúcu kvalitu kávy. V dažďových pralesoch Guatemaly rastie mimoriadne jemná vysokohorská Arabica. Guatemala Antigua je slávna na celom svete pre svolu plnosť, bohatosť a výraznú chuť, so záverom horkej čokolády. Káva sa zberá v decembri.

SANTO DOMINGO Barahona
Káva Santo Domingo z regiónu Barahona ( Dominikánska republika ) rastie na tienistých plantážach mýtického ostrova Hispaniola. Tieto kávovníkové plantáže patria k najstarším plantážam Nového Sveta. Je klasifikovaná ako Triple ( AAA-skratka pre vysokú kvalitu kávy ). Káva sa pestuje v tropickom ekosystéme s vysokým indexom biodiverzity. Káva je krémová s pozoruhodným telom a takmer nepostrehnuteľnou kyslosťou s náznakom praženého obilia a tabaku.

HONDURAS MARCALA
Oblasť Marcala sa nachádza v juhozápadnej časti Hondurasu. Táto časť krajiny je známa hlavne pre svoju výnimočnú kávu, ktorá prekročila svoju povesť na medzinárodnom trhu z kávou. V oblasti sa nachádzajú registrované kávové plantáže z roku 1937. Táto káva je z ekologického pestovania s certifikátom Fairtrade. Káva má veľmi bohatú chuť čokolády a čerešní s elegantným smotanovým záverom.

PERU
V oblasti Chanchamayo v centrálnej časti Peru sa vypestuje až 40% celkovej produkcie kávy. Káva sa pestuje na malých farmách o rozlohe asi dva hektáre, ktoré produkujú približne 1500 Kg ročne. Táto káva sa pestuje vo vysokých nadmorských výškach, aby pomalšie zrela a získala komplexnejšiu chuť. Naša káva pochádza z ekologického poľnohospodárstva s certifikátom Fairtrade.  Chuť stredne silná, jemne oriešková v závere náznak horkej čokolády.

SUMATRA MANHELDING
Sumatra, druhý najväčší ostrov a centrum Indonézie. Káva zo Sumatry sa veľmi podobá na kávu z Jávy. Káva Mandheling sa pokladá za Arabicu s najvyššou plnosťou na svete. Káva pochádza z ekologického pestovania a s certifikátom Fairtrade.

 

Ochutnajte novinku z vinárstva Pereg Višňové víno.

 Email Tlač PDF

Pereg Višňové vínoVinárstvo  Pereg pripravilo v limitovanej edícii višňové víno. Ochutnajte "ovocie v pohári".

Víno je tmavo-rubínovej farby s terakotovým okrajom. Vôňa je výrazne višňová, v ktorej sa postupne otvárajú tóny horkej čokolády a čerstvo praženej kávy.

Chuť je nádherne štrukturovaná a plná, vďaka kyselinke príjemne šteklivá, no zároveň noblesná zásluhou zvyškového cukru, ktorý ju elegentne zaguľacuje.

Záver jedlhý a hladký, na podnebí jemný, navodzuje chuť višní v čokoláde s nádychom čerstvo praženej kávy

zdroj a foto: Pereg

http://www.obchodsvinom.sk/cervene-vina/pereg-vinarstvo/visnove-2016-ovocne-vino-pereg

 

TOP 100 vín 2016 podľa WINE SPECTATOR

 Email Tlač PDF

Prestížny magazín WINE SPECTATOR zverejnil top vína roku 2016. Každoročne sa v ňom nachádza 100 najlepších vín. Hodnotenie vín prebieha pravidelne už od roku 1988, teda úctihodných 28 rokov .

Prvých desať miest obsadili v tomto roku americké, francúzske a talianske vína. Celý zoznam vín s hodnotením, ročníkmi a cenami v dolároch nájdete nižšie alebo na stránke : http://top100.winespectator.com/lists/

Najlacnejšie víno vo WS Top 100 môžete kúpiť za 12 dolárov a najdrahšie 175.2
Domaine Serene Chardonnay Dundee Hills Evenstad Reserve +
2014 95 $55
3
Beaux Frères Pinot Noir Ribbon Ridge The Beaux Frères Vineyard +
2014 95 $90
4
Château Climens Barsac +
2013 97 $68
5
Produttori del Barbaresco Barbaresco Asili Riserva +
2011 96 $59
6
Orin Swift Machete California +
2014 94 $48
7
Ridge Monte Bello Santa Cruz Mountains +
2012 94 $175
8
Antinori Toscana Tignanello +
2013 94 $105
9
Château Smith-Haut-Lafitte Pessac-Léognan White +
2013 96 $106
10
Hartford Family Zinfandel Russian River Valley Old Vine +
2014 93 $38
11
Hamilton Russell Chardonnay Hemel-en-Aarde Valley +
2015 94 $37
12
Abadia Retuerta Viño de la Tierra de Castilla y León Selección Especial Sardon de Duero +
2012 93 $28
13
Reynvaan Syrah Walla Walla Valley In The Rocks +
2013 97 $70
14
Carlisle Zinfandel Russian River Valley Montafi Ranch +
2014 96 $47
15
M. Marengo Barolo Bricco delle Viole +
2012 94 $53
16
Château Coutet Barsac +
2013 96 $41
17
Merry Edwards Sauvignon Blanc Russian River Valley +
2014 93 $32
18
Condado de Haza Ribera del Duero +
2012 93 $25
19
Arcanum Toscana Il Fauno +
2012 93 $30
20
Turley Zinfandel Paso Robles Ueberroth Vineyard +
2013 94 $48
21
Sparkman Cabernet Sauvignon Columbia Valley Holler +
2013 94 $32
22
Cune Rioja Gran Reserva +
2010 94 $33
23
Mocali Brunello di Montalcino +
2011 93 $40
24
DuMOL Syrah Russian River Valley +
2014 94 $55
25
Villa Pillo Toscana Borgoforte +
2014 91 $12
26
Bodegas y Viñedos Maurodos Toro San Román +
2012 95 $65
27
Matthews Claret Columbia Valley +
2013 93 $40
28
Domaine Carneros Brut Carneros Ultra +
2011 93 $42
29
Tenuta di Trinoro Toscana Le Cupole +
2014 93 $27
30
Mollydooker Shiraz McLaren Vale Carnival of Love +
2014 95 $75
31
Tenshen White Central Coast +
2015 92 $20
32
Intrinsic Cabernet Sauvignon Columbia Valley +
2014 92 $22
33
Concha y Toro Cabernet Sauvignon Puente Alto Don Melchor +
2012 95 $125
34
John Duval Plexus Red Barossa Valley +
2014 93 $40
35
Sojourn Pinot Noir Sonoma Coast Gap's Crown Vineyard +
2014 94 $59
36
G.D. Vajra Barolo Bricco delle Viole +
2011 95 $70
37
Cayuse Syrah Walla Walla Valley Cailloux Vineyard +
2013 96 $80
38
Ramey Chardonnay Russian River Valley Ritchie Vineyard +
2013 94 $65
39
Bodegas Borsao Garnacha Campo de Borja Tres Picos +
2014 91 $18
40
Fattoria di Felsina Chianti Classico Berardenga +
2013 92 $26
41
Kono Sauvignon Blanc Marlborough +
2015 90 $12
42
Viña Montes Cabernet Sauvignon Colchagua Valley Classic Series +
2014 90 $13
43
St.-Cosme Côtes du Rhône +
2015 91 $16
44
Caymus Cabernet Sauvignon Napa Valley Special Selection +
2013 95 $160
45
Charles Smith Riesling Ancient Lakes Of Columbia Valley Kung Fu Girl Evergreen +
2015 90 $12
46
Quinta de Cabriz Dão +
2014 90 $10
47
Hall Cabernet Sauvignon Napa Valley Eighteen Seventy-Three +
2013 94 $80
48
Fournier Père & Fils Sancerre Les Belles Vignes +
2015 92 $26
49
Renieri Brunello di Montalcino Riserva +
2010 96 $100
50
Real Companhia Velha Douro Evel Red +
2014 90 $13
51
M. Chapoutier Côtes du Roussillon-Villages Les Vignes de Bila-Haut +
2014 90 $15
52
Bodegas Palacios Remondo Rioja La Montesa Crianza +
2013 91 $20
53
Familia Zuccardi Cabernet Sauvignon Uco Valley Q +
2013 91 $20
54
Fritz Hasselbach Riesling QbA Rheinhessen Fritz's +
2014 90 $14
55
Gérard Bertrand Grenache-Syrah-Mourvèdre Corbières +
2014 90 $19
56
Bodegas Cepa 21 Ribera del Duero +
2011 92 $25
57
Cave de Roquebrun St.-Chinian-Roquebrun La Grange des Combes +
2015 91 $20
58
Castello di Monsanto Chianti Classico Riserva +
2013 91 $25
59
Viña San Pedro Cabernet Sauvignon Maipo Valley 1865 Single Vineyard +
2014 91 $18
60
Roberto Anselmi Veneto White San Vincenzo +
2015 90 $18
61
Joseph Drouhin St.-Véran +
2014 90 $19
62
Bodegas Ontañon Viura Rioja Vetiver +
2014 91 $15
63
Tenute di Eméra Primitivo di Manduria Antica Masseria del Sigillo +
2014 90 $17
64
Bodega Colomé Malbec Salta Auténtico +
2014 92 $25
65
La Rioja Alta Rioja 904 Gran Reserva +
2007 93 $55
66
Domaine Huët Vouvray Moelleux Clos du Bourg Première Trie +
2015 97 $70
67
Hahn Pinot Noir Santa Lucia Highlands SLH +
2014 92 $30
68
Lemelson Pinot Noir Willamette Valley Thea's Selection +
2014 92 $30
69
CARM Douro Reserva +
2012 91 $22
70
Ravines Riesling Finger Lakes Dry +
2014 90 $18
71
Two Hands Shiraz McLaren Vale Lily's Garden +
2014 94 $69
72
Jules Taylor Pinot Noir Marlborough +
2015 93 $19
73
Korbel Brut California Organic Grapes +
NV 90 $14
74
Bodega Norton Malbec Mendoza Reserva +
2014 90 $19
75
Bodegas Godeval Valdeorras Viña Godeval Cepas Vellas +
2014 91 $20
76
Carpineto Vino Nobile di Montepulciano Riserva +
2011 93 $31
77
Bodegas Hidalgo La Gitana Oloroso Jerez Faraon +
NV 92 $27
78
Jean Perrier & Fils Savoie Apremont Cuvée Gastronomie +
2015 90 $16
79
Tzora Judean Hills White +
2014 92 $30
80
Lemos & van Zeller Douro Quinta Vale D. Maria +
2013 94 $68
81
Viña Cobos Chardonnay Mendoza Felino +
2015 90 $21
82
Kistler Chardonnay Carneros Hudson Vineyard +
2013 94 $80
83
Mud House Pinot Noir Central Otago +
2014 90 $15
84
Boars' View Pinot Noir Sonoma Coast +
2013 95 $125
85
Domäne Wachau Grüner Veltliner Smaragd Trocken Wachau Terrassen +
2013 92 $30
86
Vigneti del Vulture Aglianico del Vulture Piano del Cerro +
2012 93 $36
87
A. Clape Cornas +
2013 96 $120
88
Arnaldo Caprai Grechetto Colli Martani Grecante +
2015 90 $20
89
D. Kourtakis Assyrtiko Santorini Greek Wine Cellars +
2014 90 $20
90
Domaines Bunan Bandol Rosé Moulin des Costes +
2015 91 $30
91
Agricola Punica Isola dei Nuraghi Montessu +
2014 90 $30
92
Philippe Alliet Chinon +
2015 91 $23
93
Galil Mountain Yiron Galilee +
2013 92 $32
94
William Fèvre Chablis Domaine +
2014 90 $32
95
PlumpJack Syrah Napa Valley +
2013 93 $56
96
Nicolas-Jay Pinot Noir Willamette Valley +
2014 93 $65
97
Le Macchiole Bolgheri +
2013 91 $34
98
Dakota Shy Cabernet Sauvignon Napa Valley +
2014 94 $95
99
Cirq Pinot Noir Russian River Valley Treehouse +
2013 94 $125
100
Louis Latour Corton-Charlemagne +
2014 95 $175

zdroj: Winespectator 2016

 
Ďalšie články...
Strana 5 z 123