Obchod s vínom - Vinotéka Bratislava | Hradská 78/B | E-Shop

KATEGÓRIE


PDFTlačiť

ANTINORI

antinoriVinohradníctvo je v Taliansku často rodinnou záležitosťou a tajomstvá výroby lahodného nápoja sa dedia z generácie na generáciu. Rodina Antinoriovcov tak robí už 600 rokov. Dvadsaťšesť generácií vášnivých vinárov vybudovalo na severe Talianska vínne impérium a spoločnosť Antinori dnes patrí medzi jedného z popredných producentov vín v krajine.

História bohatá na úspechy

Prvým z generácie vinárov bol Giovanni di Piero Antinori, ktorý v roku 1385 založil vo Florencii spolok miestnych vinohradníkov „Arte Fiorentina dei Vinattieri“. V skutočnosti prvý záznam o členovi rodiny vyrábajúcom víno pochádza z roku 1180, čo posúva rodinnú históriu viac do minulosti a robí ju tak vzácnejšou. Málokedy sa jeden rod venuje vinohradníctvu tak dlho, ako práve Antinoriovci. Víno im rozhodne prinieslo úspech. V šestnástom storočí patrili k najbohatším ľuďom v Taliansku a  mohli si dovoliť kúpiť honosný palác Antinori v Florencii za 4000 florénov. Antinoriovci však neboli len vášniví vinári, ale aj vášniví Taliani. Za svoju snahu o zjednotenie Talianska dostal v roku 1861 Nicolo Antinori šľachtický titul. Dvadsiate storočie sa nieslo v znamení inovácií a pokusov s novými odrodami.

Víno Antinori Tignanello, ročník 2004 sa v rebríčku TOP100 z roku 2007 (najlepších vín roka) časopisu Wine Spectator umiestnilo na 4.mieste s 95 bodmi.
Vína od Antinori sa pravidelne nachádzajú v zoznamoch odporúčaných talianskych vín, od časopisov Decanter, Wine Spectator.

CIPRESSETO Antinori Santa Cristina Rosato Toscana Rosé

Antinori - Cipresseto - Rosé je ružové víno ktoré má nádhernú lososovú farbu s jemným jahodovým odtieňom. Svieža ovocná aromatika ...
Cena: €11.90 s DPHNáš tip


Ročník: 2013
Oblasť: Stredoslovenská D. Plachtince D.S.C.
Krajina: Slovensko
Objem: 0.75 L
Alkohol: 15 %

€12.95

Ročník: 2013
Oblasť: Malokarpatská
Krajina: Slovensko
Objem: 0.75 L
Alkohol: 13.5 %

€10.99

Ročník: 2021
Oblasť: Nitrianska
Krajina: Slovensko
Objem: 0.75 L
Alkohol: 13.5 %

€12.99

Výrobcovia