Obchod s vínom - Vinotéka Bratislava | Hradská 78/B | E-Shop

KATEGÓRIE


PDFTlačiť

IONIS VINO ITALY

PUGLIA: Táto historická oblasť sa nachádza medzi Iónskym a Jadranským morom. Krajina známa so svojimi „trulli“ – domčekmi z kameňa s kónickými strechami, so starými farmami , vinicami, vínom a barokovou architektúrou.

Pôvabné miesto, kde sa tradícia snúbi so slávnym dedičstvom milovaného vína. Oblasť Salento sa vďaka svojej vinárskej kultúre stala jednou z najznámejších a najoceňovanejších talianskych i európskych vinárskych oblastí. Spolu s vývojom a rozdielmi medzi generáciami sa mení aj kultúra vychutnávania a konzumácie vína.

V dôsledku toho dnes ľudia konzumujú víno odlišnejším spôsobom, za iných okolností a s väčším záujmom o chuť, ktorá je stále náročnejšia a čistejšia. To jeden z dôvodov, prečo v posledných rokoch výrazne vzrástol dopyt po vysoko kvalitných vínach z tejto oblasti.

Vinárstvo Cantine Ionis : Dr. Giulio Palmisano, založil svoju vlastnú firmu v roku 1970. Po štyridsiatich rokoch skúseností na zahraničných a talianskych trhoch, ako konzultant a vývozca vína, založil v roku 2008, za pomoci svojich synov Sergia a Maura, vinárstvo Cantine IONIS - spoločnosť, ktorej ambiciózny plán je fľašovanie a marketing najlepšieho vína zo Salenta.

Na základe dlhoročných skúseností vybrali najvhodnejšie oblasti pre pestovanie rôznych odrôd hrozna a kultiváciu vinohradov. Rozhodli sa spolupracovať s niekoľkými pestovateľmi vína, nachádzajúcich sa v celom regióne Salento. Ten poskytuje bohatú škálu vybraného hrozna, muštu a vína v priebehu celého roka.

Spomedzi 8000 hektárov partnerských vinohradov vyberajú tie najlepšie hrozná a najvhodnejší čas na zber pre jednotlivé odrody. Po procese kvasenia sa opäť vyberajú vína, ktoré majú najlepšiu chemickú a fyzikálnu rovnováhu na zabezpečenie dlhotrvajúcej kvality vín IONIS.
Ponúkané vína sú vyrobené z hrozna, ktoré sú typické pre oblasť Salento, a to Verdecca, Primitivo IGT a DOC, Negroamaro, Salice Salento DOC a Malvasia Nera.

Vinárstvo IONIS potvrdzuje svoju úspešnosť viacerými oceneniami na festivaloch ako napr. Vinitaly, kde niekoľko mesiacov po vstúpení na trh dostali najväčší počet ocenení. PRIMITIVO IGT and ATER Primitivo di Manduria DOC sú považované za jedny z najlepších vín (podľa Wine Guide 2010), ktoré zaisťujú dobrú kvalitu za primeranú cenu.

Zoradiť podľa:

PRIMITIVO di Manduria Ácanto IONIS Puglia

Víno dozrieva v nádobách z nehrdzavejúcej ocele, čo zachováva jeho sviežosť následne sa plní do fliaš a ide do predaja. Je to plné ...
Cena: €15.90 s DPH

NERO di Troia Lectus IONIS Vino Taliansko

Takmer neznáma odroda Nero di Troja pochádza z oblasti Puglia, ktorá je preslávená TRULI (staré rímske domčeky) a legendárnym u nás veľmi ...
Cena: €15.90 s DPH

PRIMITIVO di MANDURIA Ater DOC Cantine IONIS Martina Franca

Ater - Odroda Primitivo di Manduria IONIS získava vďaka teplejšej klíme v oblasti Salento vyššiu koncentráciu cukru a alkoholu. Hrozno riadene ...
Cena: €29.90 s DPH

  • «« Začiatok
  • « Predchádzajúci
  • 1
  • Nasledujúci »
  • Koniec »»
Výsledky 1 - 3 z 3


Náš tip


Ročník: 2012
Oblasť: Domane Wachau
Krajina: Rakúsko
Objem: 0.75 L
Alkohol: 13.5 %

€29.90

Ročník: 2017
Oblasť: Alto Adige / Südtirol
Krajina: Taliansko
Objem: 0,75 L
Alkohol: 13 %

€19.90

Ročník: 2013
Oblasť: Galilee
Krajina: Slovensko
Objem: 0.75 L
Alkohol: 13 %

€25.00

Výrobcovia